top of page
Michalewicz_Zycie-to-za-malo.jpg

Finał Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki 2015

„24 reportaże o ludziach, którym ziemia obsunęła się pod nogami. Jak żyć z utratą honoru? Z perspektywą przedwczesnej śmierci? Z utratą wiary w drugiego człowieka? W sprawiedliwość, we własną wartość? Niektórzy godzą się z losem. Inni próbują go oszukać. Jeszcze inni walczą albo próbują się na życiu zemścić. Prawie wszyscy szukają sensu. 
Są tu teksty interwencyjne (o eksmisjach czy firmach pożyczkowych) i reportaże intymne: o walce z rakiem, o życiu z dzieckiem, które nie daje się wychować, o staruszkach, którzy zawsze byli dziećmi. Książka opowiada o współczesnych Polakach, narodzie wyjątkowo doświadczonym”.

Maciej Zaremba Bielawski

Bestseller!
70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Zamiarem autorów nie jest obnażenie fikcji, w której żyła ich
bohaterka. Choć prowadzą rodzaj biograficznego śledztwa, oddzielając prawdę od fałszu, starają się pieśniarkę zrozumieć. W jej kreacji, w tej mieszaninie wielkości, scenicznego rozmachu i kiczu, jest, bowiem coś fascynującego i tragicznego zarazem".

Bernadetta Darska

Powstanie Warszawskie. Rozpoznani.

Niezwykłe historie bohaterów Powstania Warszawskiego.

Jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Akcja zapiera dech w piersiach bo tu śmierć oznacza śmierć a nie odłożenie książki na nocny stolik. Dialogi, które nigdy się nie powtórzą i zdjęcia osób które będą trwać wiecznie". Lubimyczytac.pl

bottom of page